Jak zrobić pokaz slajdów w Photoshop Elements 8/9?

Cześć, w tym artykule pokaże Ci jak zrobić ciekawy i prosty pokaz slajdów za pomocą programu Photoshop Elements ! A więc zaczynamy. Otwórz program Photoshop Elements. Przy otwieraniu wybierz polecenie "Organizuj", pojawi się okno, w którym możesz zacząć wybierać zdjęcia, które chcesz umieścić w sowim pokazie slajdów ! 
Jak wybrać zdjęcia ? Wybierz PLIK - POBIERZ ZDJĘCIA I WIDEO
Jeśli chcesz to możesz pobrać zdjęcia z różnych urządzeń, które masz podłączone do swojego komputera. Może to być np. skaner, aparat, kamera czy coś innego lub po prostu wybierasz opcje z plików i folderów tak jak ja to robię (CTRL+SHIFT+G) ! 
Po chwili pojawi się okno, z którego musisz wybrać swoje pliki, które chcesz umieścić w filmiku ! A więc wybierz zdjęcia i przechodzimy dalej ! Jeśli już wybrałeś zdjęcia to widzisz je na monitorze swojego komputera w programie Photoshop Elemetns a dokładnie w Elements Organizer ! 
Teraz musimy przejść do panelu, który znajduje się po prawej stronie naszego ekranu i tam wybrać UTWÓRZ - POKAZ SLAJDÓW
Kliknij na POKAZ SLAJDÓW i pojawi się okno, w którym możesz wybrać ustawienia Twojego pokazu slajdów.
Raczej nie będę opisywał tego okna, ponieważ zależy to wszystko od Ciebie, ustawisz sobie wszystko według własnego uznania, wszystko tak jak Ci będzie odpowiadać ! Jeśli już wszystko ustawisz wystarczy kliknąć OK.


Jak widzisz po kliknięciu OK pojawiło się nowe okno - edytor pokazu slajdów.
Jeśli nie miałeś zaznaczonych zdjęć to proponuje przejść do dolnej części tego okna gdzie napisane jest "Kliknij tutaj, aby dodać zdjęcia do pokazu slajdów", pojawi się nowe okno i tam możesz zaznaczyć zdjęcia, które chcesz dodać do pokazu lub zaznaczyć opcję "zaznacz wszystko". Oczywiście dodatkowo możesz wybrać sobie jakąś ścieżkę muzyczną itp. OK idziemy dalej ! Klikamy "gotowe" i powinno nam się pokazać coś takiego ! 
Czyli wróciliśmy do poprzedniego okna tylko już z ułożonymi zdjęciami, które w tym oknie również możemy edytować lub odtworzyć nasz pokaz slajdów i zobaczyć jak to będzie wyglądało po wyrenderowaniu ! Oczywiście jeśli jeszcze nie dodałeś żadnej ścieżki dźwiękowej możesz to zrobić teraz ! Tutaj też możesz dodawać różnego rodzaju efekty i inne ciekawe elementy, np. tekstowe, które dostępne są z prawej strony okna ! Jeśli już masz gotowy pokaz slajdów to przejdź w górną część okna "edytor pokazu slajdów" i wybierz PLIK - ZAPISZ POKAZ SLAJDÓW
Pojawia się kolejne okno, w którym możesz ustawić zapis pokazu slajdów ! Może to być zapisane na dysku czy płycie oraz wysłane do telewizora :) Ja wybieram opcję zapisz jako plik i wybieram plik wmv, jeśli chcesz możesz taki pokaz zapisać również w formie PDF ! Pamiętaj żeby rozdzielczość również ustawić ! Klikamy OK i pokazuje się okno, w którym możemy wybrać lokalizacje naszego pliku ! Zapisujemy i odtwarzamy :) mam nadzieję, że wszystko się udało ! Zapraszam do subskrypcji kanału na Youtube ! 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz