Jak zrobić Avatar w Photoshop?

Cześć. Dzisiaj chce ci pokazać jak zrobić Avatar`a. Otwieramy program i zdjęcie, które chcemy zmienić CTRL+O. Od razu przekształcamy warstwę ze zdjęciem z tła na warstwę 0 klikając dwukrotnie na warstwie w palecie z warstwami i naciskamy OK. Wybieramy polecenie CTRL+J żeby powielić warstwę. Jak już to wszystko zrobiliśmy to zaczynamy naszą pracę.


Na początek zmienimy kolor naszej postaci na niebieski. Wybieramy opcję CTRL+U i zaznaczmy KOLORUJ
i ustalamy jakieś wartości
Więc idziemy dalej. Teraz przechodzimy do menu Filtr i wchodzimy w Skraplanie SHIFT+CTRL+X i wybieramy narzędzie Wypaczenie w przód. Teraz przekształcamy naszą postać w dowolny sposób.
Teraz musimy zmienić kolor oczu. W tym przypadku użyj dowolnego narzędzia do zaznaczenia i zaznacz oko. Zrób kopię zaznaczenia CTRL+C i CTRL+V. Wybierz skrót CTRL+U i zaznacz w tym oknie KOLORUJ. Powinno ci wyjść coś takiego:
Teraz zrobimy plamki na twarzy. wybieramy pędzel z kolorem czarnym lub białym i na nowej warstwie rysujemy dowolne plamki - kreski na twarzy. Zmniejszamy krycie tej warstwy (ja zmniejszyłem do 25%) i wybieramy Filtr-Rozmycie-Rozmycie Gaussowskie i ustawiamy suwak na jakieś 12-15 pikseli.
Teraz musimy zrobić małe kropeczki na twarzy więc wybieramy pędzel i przechodzimy do jego ustawień po prawej stronie. Oczywiście żeby wybrać opcje takie jak chcesz musisz chwilę przy tym posiedzieć i samemu dobrać sobie odpowiednie wartości pędzla.
Jak już zdecydujesz się na jakieś wartości to pamiętaj o stworzeniu nowej warstwy, na której będą te kropki. Oczywiście warstwie z kropkami można zmienić krycie (ja zrobiłem na 20%) i jeszcze można skorzystać z OPCJI MIESZANIA - Blask zewnętrzny. I to chyba na tyle !
Gotowy efekt


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz