Jak zrobić przestrzenny obraz w Photoshop?

Cześć. Dzisiaj pokażę Ci jak można zrobić ciekawy efekt zdjęcia przestrzennego ! No więc zacznijmy ! Otwieramy Photoshop`a i wybieramy opcję Plik-Otwórz i otwieramy nasz obrazek. Jak już go otworzymy to warto kliknąć na Warstwę z naszym obrazkiem 2 razy, tak aby pojawiło się okienko Nowa Warstwa - Klikamy OK i teraz nasza warstwa ma nazwę Warstwa 0 a nie Tło.

Idziemy dalej. Teraz najlepiej będzie jak powielimy nasz obrazek, można to zrobić za pomocą Ctrl+J. Gdy już to zrobimy, warstwę 0 możemy schować klikając oczko w palecie warstw

Teraz wybieramy nowa warstwę np. skrótu Shift+Ctrl+N i klikamy OK. Teraz wybieramy Narzędzie - Zaznaczenie Prostokątne (M) z palety po lewej stronie i rysujemy kwadrat lub prostokąt na naszym obrazku.
Fajnie by było to zaznaczenie teraz wypełnić, dlatego też z Palety z Narzędziami wybieramy narzędzie Wiaderko (G) i wybieramy dowolny kolor dla naszej przyszłej ramki. Jak już to zrobimy najeżdżamy na nasz prostokąt i klikamy myszką tak aby się wypełnił kolorem, który wybraliśmy. Jeszcze jedna rzecz jaką musimy zrobić to powielić ten prostokąt ponieważ przyda się nam taki sam na końcu. Wystarczy wybrać skrót Ctrl+J i już mamy drugi taki sam prostokąt, przejdź do palety z Warstwami i wyłącz oczko tak żeby drugi prostokąt nam nie przeszkadzał w dalszej pracy.
Teraz przechodzimy trochę wyżej a konkretnie do menu Zaznaczenie i wybieramy Zmień->Zwężenie. Pojawi nam się okienko, w którym musimy określić o ile pikseli ma nam się zmniejszyć zaznaczenie naszego prostokąta.
Ja wybrałem 10 pikseli. Jeśli nasze zaznaczenie zostało już zwężone to wybieramy przycisk na klawiaturze DELETE i skrót Ctrl+D żeby odznaczyć nasz obiekt.
Jak już to wszystko mamy to musimy zrobić podobnie jak z Warstwą 0 - musimy ja schować poprzez naciśnięcie oczka na palecie z warstwami. Teraz wybieramy jakieś narzędzie do zaznaczenia np. Różdżka (W) czy Lasso (L) i zaznaczamy obszar, który ma wystawać zza ramki naszego zdjęcia
Właśnie o coś takiego chodzi jak na screen`ie wyżej. Teraz użyj skrótu Ctrl+J żeby powielić nasze zaznaczenie. Gdy już to zrobisz możemy włączyć z powrotem naszą ramkę klikając na oczka w palecie z warstwami. Teraz klikamy na warstwę z naszą ramką tak aby była ona podświetlana na niebiesko i wybieramy skrót Ctrl+T żeby można to było przekształcić.
Widzimy że na brzegach naszej ramki pojawiły się małe kwadraciki, żeby przekształcić naszą ramkę używając klawisza Ctrl i lewego przycisku myszki możemy to jakoś ciekawie uformować. Pamiętaj że klawisz Ctrl trzeba cały czas trzymać.
Naszą przekształconą ramkę potwierdzamy klikając Enter. Teraz przechodzimy do Palety z Warstwami i ramkę przeciągamy niżej tak aby uzyskać efekt jak na obrazku


Teraz musimy pozbyć się niechcianego tła. Zaznaczamy Warstwę 0 kopia i wybieramy narzędzie Gumka (E). Teraz wymazujemy wszystko dookoła naszej ramki.

Już mamy całkiem ciekawy efekt. Teraz wybieramy Shift+Ctrl+N czyli nową warstwę i robimy jakieś tło. Pamiętaj, że warstwa z tłem musi być na samym dole w palecie z warstwami tak aby nic nam nie przysłoniła
Jeszcze na koniec została nam jedna warstwa, a konkretnie warstwa z naszym drugim prostokątem. Zaznaczamy ją i wybieramy Ctrl+T żeby przekształcić, podobnie jak poprzednio za pomocą myszki i klawisza Ctrl. Chodzi o to żeby zrobić z tego cień.
Jest fajnie ale coś jednak jest źle ! Musimy przesunąć warstwę z tym prostokątem niżej tak żeby odsłoniła nasz obrazek. Jeśli już to zrobisz możesz wybrać jakiś inny kolor tego prostokąta klikając na warstwie z nim prawym przyciskiem myszki i wybierając opcje mieszania. Można też użyć opcji Filtr->Rozmycie->Rozmycie Gaussowskie.
I to chyba wszystko ! Życzę miłej zabawy oraz zapraszam do obejrzenia video ! Zapraszam również do subskrypcji mojego kanału na Youtube !!!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz