Jak zrobić deszcz w Photoshop CS5?

Witam, w tym tutoriali zobaczysz jak zrobić efekt deszczu w programie Photoshop, tym razem będzie to tutorial w nowej wersji programu CS5 ! Zapraszam do czytania !


Więc, otwieramy program oraz nasze zdjęcie w Photoshopie. Przechodzimy do palety z warstwami i tworzymy nową warstwę, którą wypełniamy białym kolorem. Następnie przechodzimy do zakładki FILTR oraz SZUM i DODAJ SZUMWszystkie opcje w tym oknie ustawiamy podobnie jak na obrazku !

Gdy już będzie wszystko ustawione, kliknij OK
Teraz przechodzimy jeszcze raz do zakładki FILTR i tym razem wybieramy ROZMYCIE - PORUSZENIE i podobnie jak poprzednio ustawiamy wszystko jak na obrazku !


Zatwierdzamy wciskając OK i idziemy dalej !
Teraz przechodzimy do palety z warstwami i tam klikamy na Utwórz nową warstwę wypełnienia... Wybieramy POZIOMY i ustawiamy jak na obrazku lub też podobnie !


Teraz możemy nasze warstwy spłaszczyć. Zaznaczamy warstwę z naszą maską oraz warstwę która znajduje się pod nią, tą z rozmyciem na czarnym tle ! Zaznaczamy trzymając SHIFT i naciskamy CTRL+E


No i w sumie to już prawie koniec. Teraz musimy wybrać odpowiednie krycie dla naszego obrazka, więc przechodzimy do palety z warstwami i ustawiamy krycie takie jakie nam najbardziej pasuje !i mamy gotowy efekt !

Zapraszam również do obejrzenia filmu i na mój kanał YOUTUBE !

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz