Jak dodać linki w Adobe Muse?

Kolejny artykuł dotyczący Adobe Muse. Zobacz jak dodać linki do naszej strony.
Pokaże Ci w jak łatwy sposób można zamieścić odnośniki do portali społecznościowych typu Youtube czy Facebook. 

Otwieramy nasz projekt i przechodzimy do zakładki A-MASTER. Następnie po prawej stronie ekranu przechodzimy do panelu o nazwie Widgets Library i do zakładki Compositions. Z tej zakładki wybieramy komponent o nazwie TOOLTIP. Wystarczy go przeciągnąć w dowolne miejsce na naszej stronie.

Edytujemy nasz dodatek. Zaznacz mały prostokąt i usuń wciskając przycisk DELETE na klawiaturze. Zrób tak z jednym i drugim prostokątem.

Ponownie kliknij w prostokąt i przejdź do panelu States

Ustawimy teraz stan przycisków dla naszego odnośnika. 
Przejdź do panelu i nazwie Fill, tam możesz usunąć kolor klikając w COLOUR, a następnie przejdź do ikonki z folderem aby dodać grafikę.

Teraz ustawmy naszą grafikę na środku, przejdź do opcji FITTING i wybierz ORGINAL SIZE oraz w opcji POSITION kliknij na środkowy kwadracik.

OK, stan przycisku NORMAL już mamy, teraz trzeba zrobić stan ROLLOVER czyli po najechaniu myszką na przycisk. A więc robimy to samo co poprzednio. Przechodzimy do panelu States i klikamy w ROLLOVER, przechodzimy do panelu Fill i usuwamy kolor, wybieramy grafikę i tak robimy ze wszystkimi stanami przycisku.
Następnie przechodzimy do edycji chmurki klikając na niej i zaznaczając tekst, wpisujemy tam własny tekst, który ma się wyświetlać, edytujemy kolor i robimy tak samo z pozostałymi linkami.

Tak wygląda moja stopka z linkami do serwisów społecznościowych.

Żeby nasz link działał poprawnie, należy kliknąć w ikonkę np. YOUTUBE i w panelu STATES zaznaczyć ACTIVE i następnie w górnej części ekranu znajduje się opcja HYPERLINK, tam wpisujemy adres, np. http://youtube.com/tutugru 

Przechodząc do zakładki PREVIEW w górnej części okna można zobaczyć jak nasza strona będzie wyglądała pod przeglądarką, klikając w link powinna się otworzyć strona do której został podany link.

Zapraszam do obejrzenia filmu.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz