Jak dodać dźwięk do menu we Flash CS5 - ActionScript 3.0?

Witam, w tym artykule dowiesz się jak dodać dźwięk do menu, a raczej przycisków, które stworzyliśmy w poprzednim artykule. Tak więc otwórz sobie plik z Menu i zaczniemy dodawać dźwięk. Mam nadzieje, że masz już jakiś plik dźwiękowy przygotowany do umieszczenia w swoim projekcie.
Jeśli już otworzysz plik z menu to musimy zaimportować nasz plik dźwiękowy, tak więc przejdź do Plik-Importuj i wybierz opcję Importuj do biblioteki, to nam ułatwi trochę pracę.


Wybierz swój plik dźwiękowy i kliknij Otwórz.
OK. Jeśli już to zrobiłeś to możemy ruszać dalej, a mianowicie musimy przejść do KLIPU FILMOWEGO, w którym znajduje się nasz przycisk, cała jego animacja. Kliknij dwukrotnie na przycisk. 


Teraz żeby dodać dźwięk tak aby był on słyszalny podczas najechania myszką na przycisk musimy przejść do drugiej klatki na warstwie z akcjami i tam dodać dźwięk, zaznacz klatkę tak jak na obrazku.


Jeśli masz już zaznaczoną konkretną klatkę należy przeciągnąć plik dźwiękowy z biblioteki na stół montażowy w dowolne miejsce. Jeśli nie widzisz panelu biblioteki to użyj CTRL+L (Mac: cmd+L).


No i można by powiedzieć, że to wszystko, jeśli chcesz dodać dźwięk do pozostałych przycisków, to wystarczy zrobić to samo co z pierwszym przyciskiem. Wejdź do danego klipu filmowego i zaznacz drugą klatkę na warstwie z akcjami, przeciągnij plik dźwiękowy i gotowe ! 


Zapraszam do obejrzenia filmu ! Brak komentarzy:

Prześlij komentarz