Jak zrobić wzorek na skórze w Photoshop? - tekstura

Pokażę jak można zrobić wzorek na skórze. Jeżeli nie mamy żadnych ciekawych zdjęć z takim wzorkiem co chcemy umieścić na skórze to proponuje skorzystać z google lub flikr Jak już zdobędziemy nasze obrazy to otwieramy je w Photoshop`ie, wybieramy Plik - Otwórz (Ctrl+O).

Teraz przenosimy obraz z naszym wzorkiem na zdjęcie z osobą na której będzie widniał nasz wzorek, w moim przypadku będą to skały.

Jeżeli nasz obraz z wzorkiem jest mniejszy od obrazu z osobą to monza wybrać skrót klawiaturowy Ctrl+T co spowoduje, że nasz obrazek będziemy mogli przekształcić. Klikamy myszką na jeden z kwadracików które wyskoczyły na rogach obrazka z wzorkiem i przeciągamy tak aby zakryło naszą osobę. Klikamy ENTER żeby potwierdzić (nic nie wyskoczy, żadne okienko się nie pojawi ale nasz obraz będzie dalej zaznaczony do przekształcania, wiec kliknij ENTER)


Teraz upewniamy się że nasz obrazek w palecie Warstw (po prawej) zaznaczony i wybieramy z menu rozwijanego Nakładka


Nasz wzorek jest nałożony ale nie o to nam jeszcze chodzi, więc idziemy dalej i klikamy Utwórz Maskę Warstwy (ta opcja znajduje się w palecie Warstwy na dole)


Teraz przechodzimy do Edycja i wybieramy Wypełnij (Shift+F5). Pojawia nam się okno Wypełnij i tam wybieramy Kolor... i naciskamy Ok


pojawi nam się teraz okno z kolorami, wybieramy czarny i wciskamy Ok. Teraz widzimy że nasz obrazek jest w takim samym stanie jak przed należeniem poprzedniego obrazu.


Jeśli obraz będzie tak wyglądał jak wyżej to wybieramy Pędzel (z palety po lewe) i teraz malujemy skórę naszej postaci. Najlepiej zrobić to starannie żeby był fajny efekt i omijać włosy, oczy, usta i ubranie :D


I efekt już mamy gotowy. Żeby go ulepszyć można jeszcze w palecie Warstw ustawić krycie na mniejsze


Efekt gotowyZapraszam do obejrzenia video !!!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz