O programie Photoshop - dodatki

Bardzo często gdy szukam różnych rzeczy związanych z Photoshop`em, pojawia się pytanie "...jak dodać pędzle lub inne rzeczy do tego programu?" Wytłumaczę jak to można zrobić !!!
 

A więc gdy ściągniemy nasz dodatek, który chcemy dodać to robimy tak:
- W moim przypadku jest pędzel, który ściągnąłem sobie na pulpit


- Teraz wchodzimy w menu Start i klikamy prawym przyciskiem myszki na ikonkę Photoshop`a


- Wybieramy Właściwości. Pokaże nam się okno z właściwościami i wybieramy Znajdź element docelowy. Po kliknięciu tego przycisku powinno nam się pokazać okno z Photoshop`em.
- W tym oknie wybieramy Ustawienia (w wersji angielskiej będzie to Presents lub też Present PL)


- Teraz już widzimy gdzie i co się znajduje. Ja wybiorę folder z Pędzlami (w wersji angielskiej Brushes) i wystarczy przeciągnąć z np. pulpitu do tego folderu !!!


- Teraz już możemy uruchomić program i wybieramy opcje Plik->Nowy i z palety po lewej stronie wybieramy Pędzel (B). Ustawiamy pędzel na białym tle, klikamy prawym przyciskiem myszki i pokazuje nam się okno z końcówkami pędzla, wybieramy strzałkę u góry i rozwijają nam się wszystkie pędzle, które dodaliśmy do folderu Pędzle


- Teraz już możemy korzystać z naszych dodatków !!!

Sposób 2


Jest jeszcze prostsza opcja !!!
Uruchamiamy Photoshop`a i wybieramy Plik->Nowy, wybieramy Pędzel (B) i tak samo jak wcześniej klikamy prawym przyciskiem myszki na białe tło i znowu wybieramy strzałkę z górnej części okna. Następnie wybieramy Wczytaj pędzle


i pojawi nam się okno, wybierz folder ze ściągniętymi pędzlami (w moim przypadku jest to Pulpit), zaznacz je i naciśnij Wczytaj. Klikając prawym przyciskiem myszki znajdziesz te pędzle razem z podstawowymi końcówkami !!! (opis przydatny dla wersji Portable)
Życzę miłej zabawy !!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz